4 op de 10 consumenten willen goedkopere uitvaartverzekering
Het grootste deel van de Nederlandse consumenten wil een goedkopere uitvaartverzekering. Ook bij overlijdensrisicoverzekeringen is prijs de belangrijkste keuzefactor. Dit blijkt uit Uitblinkers Verzekeraars, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.134 klanten van de grootste Nederlandse verzekeraars.
Prijs belangrijker dan product bij uitvaart
Dienstverleners kunnen zich doorgaans onderscheiden met drie waarde strategieën: het beste product, de beste service of de laagste prijs. De onderstaande grafiek laat zien wat consumenten belangrijk vinden in de verzekeringsmarkt. Opvallend is de sterke focus op een lage prijs bij uitvaart- en overlijdensrisicoverzekeringen. Voor uitvaartverzekeringen noemt 41% van de consumenten een lage prijs als belangrijkste wens. Bij overlijdensrisicoverzekeringen loopt dit zelfs op tot 44%.

Ruimte voor prijsvechters in uitvaartmarkt
Volgens onderzoeker Mark Hage van Multiscope biedt dit duidelijke kansen voor verzekeraars die inzetten op goedkope uitvaartverzekeringen en budgetbegrafenissen. “Consumenten lijken in de uitvaartmarkt nadrukkelijk open te staan voor prijsvechters. Dat zien we in andere sectoren al jaren, maar in deze markt nog nauwelijks,” aldus Hage.
Product belangrijk bij overige verzekeringen
Terwijl consumenten bij vrijwel alle verzekeringen kiezen voor het beste product, vormt de uitvaartverzekering dus een duidelijke uitzondering. Aan uitstekende service hebben consumenten gemiddeld voor alle verzekeringen de minste behoefte. Een kwart van de Nederlanders (25%) kiest ‘beste service’ als belangrijkste strategie. Dat is aanzienlijk lager dan het aandeel dat kiest voor ‘lage prijs’ (32%) of ‘beste product’ (43%).


